end (1 kB)
menu (3 kB)
[Rozmiar: 1007 bajtów]
[Rozmiar: 1007 bajtów]
[Rozmiar: 1007 bajtów]
[Rozmiar: 1007 bajtów]
[Rozmiar: 1007 bajtów]
[Rozmiar: 1007 bajtów]
[Rozmiar: 1007 bajtów]
[Rozmiar: 1007 bajtów]
[Rozmiar: 1007 bajtów]
[Rozmiar: 1007 bajtów]
Prognozy Lubliniec
Starostwo Powiatowe

Starostwo Powiatowe Lubliniec

herby_gmin (96 kB) Woźniki Boronów Ciasna Herby Kochanowice Koszęcin

Alternatywy do GIS Russa

    Opisywane tutaj rozwiązanie oparte o program Russa Igora Sapunowa nie jest jedynym rozwiązaniem. w 2008 roku firma ZAKSOFT wypuściła na rynek spozycjonowane mapy rastrowe wydawane na papierze przez GALILEOS i CARTOMEDIA.

Czym jest KaMap:
- System KaMap to mapy turystyczne GPS oraz program na twoją nawigację samochodową, palmtopa i komputer stacjonarny.
- Mapy dostępne są w cenie od 29 zł i obejmują większość obszaru Polski. Wszystkie mapy są do pobrania w wersji demo i znajdują się w dziale Mapy strony www.kamap.pl.
- KaMap umożliwia wyświetlanie map turystycznych i precyzyjnie wskazuje położenie na mapie. Mapy zawierają informacje o: ścieżkach leśnych, szlakach turystycznych, jeziorach, górach, lasach, schroniskach i inne.

    System przeznaczony jest dla: turystów, grzybiarzy, wędrowców, rowerzystów, żeglarzy oraz wszystkich lubiących przygody i ceniących sobie bezpieczeństwo.
Obecnie zasięg wszystkich map opracowanych w systemie KaMap przedstawia poniższy rysunek:

[Rozmiar: 482470 bajtów]

    Oprogramowanie KaMap jest bezpłatne. Płacimy za mapę i otrzymujemy prawo dwukrotnej instalacji na urządzeniu mobilnym i dwukrtotne na komputerze PC.
Podobnych rozwiązań do Russy, opartych na mapach wektorowych jest co najmniej kilka. PTGMAP firmy Imocoding lub Garmin Mobile XT firmy Garmin. Odsyłam do stron dostępnych w internecie.
    Polecić można również aplikację Endomondo. Endomondo to aplikacja na urządzenia mobilne. Napisana została z myślą o osobach uprawiających sport, które chcą mierzyć dystanse, czas treningów i porównywać swoje osiągnięcia z innymi użytkownikami smartfonów. Duże zainteresowanie Endomondo wiąże się z tym, że producent udostępnił wiele przydatnych funkcji w darmowej wersji aplikacji.
endo1 (46 kB)endo2 (57 kB)endo3 (50 kB)

Endomondo, a właściwie Endomondo Sports Tracker, bo tak brzmi pełna nazwa aplikacji, już od lat (a dokładnie od roku 2007, bo wtedy powstała) umożliwia miłośnikom aktywności fizycznej monitorowanie swoich osiągnięć i dzielenie się nimi z innymi zapalonymi sportowcami. Aplikację stworzyło kilkoro znajomych z firmy konsultingowej: Christian Birk, Thomas Stilling Ambus, Jakob Jonck i Mette Lycke. Jak zaznacza Lycke, razem z kolegami chciała stworzyć coś, co od początku do końca będzie ich dziełem i przyda się osobom aktywnym fizycznie na całym świecie. Aplikacja Endomondo okazała się strzałem w dziesiątkę: już w 2015 roku miała 25 milionów użytkowników, których ciągle, podobnie jak osób regularnie uprawiających sport, przybywa. Założeniem Endomondo jest bowiem umożliwienie śledzenia postępów i ułatwienie organizacji ćwiczeń, aby uzyskać jak najlepsze efekty.

Jak działa Endomondo? 10 najważniejszych funkcji


Poniżej przedstawiamy 10 najważniejszych funkcji Endomondo - niektóre są dostępne w wersji bezpłatnej (bez rejestracji), inne - w rozszerzonej (po rejestracji).

  • Endomondo umożliwia monitorowanie postępów w około 50 rodzajów sportów. Oprócz   najpopularniejszych, takich jak bieganie (44 procent użytkowników aplikacji wybiera właśnie tę opcję) czy jazda na rowerze, znajdziemy na Endomondo polo, krykiet, jazdę konną, szermierkę czy rugby.

  • Na głównej stronie treningu, którą widzi użytkownik Endomondo po otwarciu aplikacji, znajdują się takie informacje jak: czas trwania aktywności, prędkość w danym momencie, średnia prędkość, dystans, tempo w danym momencie, średnie tempo, tętno serca, liczba spalonych kalorii, kadencja (ilość kroków na minutę biegu), czas/liczba kalorii/dystans pozostały do końca treningu. Endomondo można zainstalować na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi: Android, iOS, Windows Phone, Symbian.

  • Po wejściu w główne menu (po kliknięciu na ikonę Endomondo w lewym górnym rogu) użytkownik może wybrać jedną z funkcji: trening (wtedy wraca do pierwszej wyświetlonej po wejściu w aplikację strony), aktualizację, znajomych, historię, statystyki, plan treningowy, postanowienia, rywalizacje, trasy, odżywianie, sklep i ustawienia.

  • Ustalając plan treningu, użytkownik Endomondo może skorzystać z jednej z opcji: wybrać trening podstawowy, dzięki czemu po prostu zapisze swoje postępy bądź dodać trening manualnie (wybrać rodzaj sportu, czas rozpoczęcia i trwania treningu oraz pokonany dystans). W ustawieniach treningu możliwe jest również określenie dla siebie zadania: dystansu do przebiegnięcia, kalorii do spalenia, czasu w którym zamierzamy dany dystans pokonać.

  • Ważną dla wielu użytkowników Endomondo zakładką jest ta poświęcona odżywianiu. Pozwala ona prowadzić dziennik odżywiania, a co za tym idzie - kontrolować jego jakość.
  • Opracowano przy pomocy Pajączka 5NxG  strona zoptymalizowana do rozdzielczości 1366x768                                 Copyright 2007-2017                                               strona autorska Wojciecha Dukaczewskiego