end (1 kB)
menu (3 kB)
[Rozmiar: 1007 bajtów]
[Rozmiar: 1007 bajtów]
[Rozmiar: 1007 bajtów]
[Rozmiar: 1007 bajtów]
[Rozmiar: 1007 bajtów]
[Rozmiar: 1007 bajtów]
[Rozmiar: 1007 bajtów]
[Rozmiar: 1007 bajtów]
[Rozmiar: 1007 bajtów]
[Rozmiar: 1007 bajtów]
Prognozy Lubliniec

GPS MapEdit

    Program GPS MapEdit jest programem do tworzenia i edycji map wektorowych przeznaczonym dla platformy MS Windows. Jeśli ktoś jest zainteresowny tworzeniem map odsyłam na strony http://forum.garmin.pl/index.php lub na stronę GPS maniaka http://gps.astronet.pl/. Ciekawe adresy umieszczone są również w sekcji "ciekawe linki" na stronie głównej. Nam GPS MapEdit będzie pomocny przy planowaniu i przeglądzie tras wycieczek (jeszcze w domu). Program nie wymaga instalacji. Ściągamy go w sekcji "DOWNLOAD". Program jest spakowany, więc przed uruchomieniem musimy go rozpakować do dowolnego katalogu. Uruchamiamy go plikiem mapedit.exe. Program jest gotowy do pracy.

[Rozmiar: 129972 bajtów]

    Teraz z poziomu menu File / Open otwieramy plik uprzednio ściągniętej mapy. Obsługa jest bardzo prosta. Klawiszami + i - z sekcji numerycznej regulujemy powiększenie naszej mapy, natomiast klawiszami kursora (strzałkami) przesuwamy mapę w poziomie i pionie. Ściągnięty ślad GPS najlepiej podczytać przeciągając jego plik na otwartą mapę. Dla poprawienia widoczności śladu można zmienić jego kolor. Dokonuje się tego w Menu Tools / Option w zakładce View Klikając na prostokąt z kolorem w sekcji Tracks / default color.
[Rozmiar: 37488 bajtów]

    Tak otwartą mapę ze śladem możemy powoli i dokładnie oglądać i analizować przed wyruszeniem w trasę w domu.Przy pomocy tego programu analogicznie możemy przeglądać nasz zarejestrowany ślad z wycieczki. Na podstawie takich śladów osoby kreślące mapy, korygują je i doprecyzowywują. Dlatego jeśli zarejestrowałeś jakiś ślad, dla wspólnego dobra, prześlij go na adres autora niniejszej strony wojtekdu@pro.onet.pl Tak na podstawie dziesiątków zarejestrowanych śladów powstają dokładne i zupełnie za darmo mapy wektorowe, z których i ty możesz korzystać.
Opracowano przy pomocy Pajączka 5NxG  strona zoptymalizowana do rozdzielczości 1366x768                                 Copyright 2007-2017                                               strona autorska Wojciecha Dukaczewskiego